reklama na pojazdach naklejka druk - Multi-drukarnia.pl

Przejdź do treści
Folia samoprzylepna drukowana na samochody
Oklejanie pojazdów reklamą to rodzaj reklamy, która polega na umieszczaniu różnego rodzaju grafik i napisów na karoserii pojazdów, w celu promowania różnego rodzaju produktów lub usług. Oklejanie pojazdów reklamą jest często wykorzystywane przez firmy, które chcą zwiększyć rozpoznawalność swojej marki lub przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Oklejanie pojazdów jest często wykorzystywane w połączeniu z innymi formami reklamy, takimi jak banery, plakaty czy szyldy reklamowe, w celu zwiększenia efektywności kampanii reklamowej.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1) Czy możecie dopasować wydruk do każdego modelu samochodu?
Oczywiście możemy. Jedną z pierwszych czynności przy usłudze oklejania pojazdu jest tzw. ściągnięcie wymiarów. Staram się nie korzystać z tzw siatek pojazdów, bo te zwykle nie biorą pod uwagę wszystkich krzywizn i przetłoczeń. Dlatego samodzielnie mierzymy i fotografujemy pojazd by móc go prawidłowo odwzorować w projekcie. Każda folia i element jest finalnie dopasowany do samochodu.

2) Czy taka folia nadaje się do oklejania witryn, czy jest przeznaczona tylko do oklejania pojazdów?
Folia przeznaczona do oklejania pojazdów jest bardzo elastyczną folią polimerową, więc nadaje się również do mniej wymagających powierzchni. np. płaskie szklane witryny sklepowe. W tym wypadku wystarczyłaby tańsza i nieco mniej plastyczna folia monomeryczna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by użyć trwalszej folii samochodowej.

3) Czy warto oklejać samochód folią i dlaczego?
Zaletą jest na pewno fakt że można szybko i tanio uzyskać duży oraz mobilny nośnik reklamowy, bez potrzeby posiadania dodatkowej zgody i który pracuje przed 24h.
Kolejną zaleta, którą zapewnia warstwa folii jest dodatkowa ochrona lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi i płowieniem.
Więc zalety są niewątpliwe. Uważać jednak należy z aplikacją folii na miejsca, które były  lakierowane podczas likwidacji szkody komunikacyjnej. Przy nieprofesjonalnych naprawach lakierniczych może zdarzyć się że klej folii wejdzie w reakcję z nieoryginalnym lakierem i usuwanie folii może skutkować naruszeniem lakieru.

4) Czy można okleić taką folią również wnętrze samochodu (m. in. deska rozdzielcza, skrzynia biegów)?
Klasyczna folią, która jest przeznaczona do oklejania karoserii może nie sprostać temu zadaniu. Jednak istnieją specjalne folie, które imitują flock, skórę lub carbon. W celu doboru właściwej folii proszę kontaktować się z pracownikiem drukarni :)

5) Obtarłem / obtarłam kawałek folii na zderzaku, przez co lekko się naderwała. Czy jest możliwość doklejenia otartego kawałka, czy trzeba oklejać cały zderzak od nowa?
Jeśli oderwany fragment nie naciągnął się i nie zabrudził od strony kleju można go spróbować przykleić samodzielnie. W tym celu po przyłożeniu do zderzaka  rozgrzej folie suszarką aż stanie się plastyczna i dociśnij. Po wystudzeniu klej powinien ponownie związać.
Jeśli klej nie będzie chciał „trzymać” można zastosować cieniutką warstwę bezbarwnego silikonu i pozostawić do wyschnięcia. Miejsce uszkodzone należy traktować z ostrożnością, gdyż już nie będzie tak wytrzymałe jak pierwotnie.
Jeśli podane metody zawiodą, to skontaktuj się z drukarnią – znajdziemy rozwiązanie :)

6) Jaka jest tolerancja takiej folii na rozerwanie?
Najczęściej folie samoprzylepne występują w 3 wersjach.
Monomerowa (do powierzchni płaskich) – niski stopień rozciągliwości
Polimerowa (do powierzchni obłych) – średni stopień rozciągliwości
Wylewana (do całościowego oklejania pojazdów) – wysoko rozciągliwa.
Jak widać w zależności od wybranej folii , otrzymujemy różny stopień rozciągliwości a co za tym idzie zmienia się próg tolerancji na rozerwanie.

7) Chciałbym / chciałabym pierwszy raz samodzielnie okleić część samochodu. Czy posiadacie w swoim asortymencie folię, która nada się do oklejania przez osobę, która się na tym nie zna, a chciałaby spróbować?
Fachowiec poradzi sobie z każdym rodzajem folii. Jednak w przypadku osoby bez przeszkolenia zalecamy rozmowę z naszym pracownikiem, który nie tylko doradzi rodzaj folii do określonej powierzchni ale też w telegraficznym skrócie wyjaśni podstawy klejenia dla początkujących.
Należy mieć jednak na uwadze że kilkuminutowy wykład nie zastąpi lat praktyki i umiejętności pokonania niespodziewanych problemów :)
W przypadku samodzielnego klejenia nie jest uznawana reklamacja typy „folia była felerna więc dlatego się nie udało”

8) W upalne dni folia mocno się nagrzewa, będąc narażona na promienie słoneczne. Czy mogę ją przypadkiem uszkodzić, jeżeli dotknę karoserii?
Folia jak każde tworzywo sztucznie silnie reaguje na zmiany temperatury. W zimie twardnieje i klej traci właściwości . W upałach gdy karoseria osiąga ogromne temperatury folia mięknie a klej staje się prawie płynny. Samo dotknięcie nie jest zagrożeniem dla folii, lecz należy unikać intensywnego pocierania i mycia za pomocą myjki ciśnieniowej.

9) Jest jakaś szansa na to, by wydrukować u Was wlepy na tylnej szybie?
Jest to nasza standardowa usługa, więc możemy je zarówno wydrukować jak i wyciąć w dowolnym kształcie. Wlepki nam nie straszne :)

10) Czy folia na samochód jest odporna na silną chemię i rozpuszczalniki?
Folię samochodową dodatkowo pokrywamy stałym laminatem ochronnym, którego zadaniem jest ochronić nadruk przed uszkodzeniami mechanicznymi, płowieniem kolorów i detergentami (środki do mycia karoserii)
Jednak w kontakcie z ostrą chemią i rozpuszczalnikami typu Aceton, warstwa ochronna może ulec uszkodzeniu.
Zalecamy więc przeprowadzić najpierw próbę w niewidocznym miejscu lub poprosić obsługę o udostępnienie próbki folii do testów :)

OKLEJANIE POJAZDÓW GRAFIKĄ - DRUK

Folia drukowana jest folią, która może zostać nacięta po obrysie, co powoduje, że jest bardziej uniwersalna - ma dzięki temu więcej zastosowań. Przy folii drukowanej należy pamiętać o tym, że nie jest to wydruk na folii kolorowej, tylko na folii białej lub przezroczystej, tzn. kolor jest nadrukiem.
Można użyć takiej folii do reklamy na pojazdy, jako reklama na witryny sklepowe, gabloty czy oklejania mebli. Jako reklama na np. samochód, można taką folię przykleić tak, by np. okleić cały bok samochodu, a można w niej wyciąć na ploterze litery, cyfry lub inne znaki (również proste grafiki, np. logo).


Multi-Drukarnia Waikiki.pl
Bytom, tel. 531 033 180, Piekary Śl. tel. 791 717 112


Multi-Drukarnia Waikiki.pl
Bytom, tel. 531 033 180, Piekary Śl. tel. 791 717 112


Wróć do spisu treści