oklejanie szyb samochodowych folią reklamową OWV - Multi-drukarnia.pl

Przejdź do treści
Folia samoprzylepna z dziurkami (OWV) na szyby samochodowe
Folia OWV to rodzaj specjalnej folii, która jest stosowana na szybach samochodowych w celu ochrony przed promieniowaniem UV i zmniejszenia nagrzewania się wnętrza pojazdu. Folia OWV jest często wykorzystywana w samochodach osobowych, ale także w autobusach, ciężarówkach i innych pojazdach. Ma ona za zadanie zapobiegać blaknięciu i uszkodzeniom tapicerki oraz innych elementów wnętrza pojazdu, które mogą być uszkodzone przez działanie promieni UV. Folia OWV może także zapewnić lepszą widoczność i bezpieczeństwo jazdy, poprzez zmniejszenie odblasków i refleksów na szybach.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1) Czy po zamontowaniu folii owv na tylnej szybie będzie dla mnie widoczne to co jest za nią?
Takie właśnie jest działanie folii
OWV w tłumaczeniu na polski oznacza „przejrzysta w jedną stronę”.
Czyli w ciągu dnia w samochodzie widzimy co się znajduje poza nim, natomiast osoba na zewnątrz nie widzi wnętrza.
Sytuacja ta dotyczy przypadku gdy w samochodzie jest ciemniej niż na zewnątrz.
Wieczorem sytuacja się odwraca, na zewnątrz jest ciemniej więc to osoby z zewnątrz widzą oświetlone wnętrze pojazdu.

2) Jak pozbyć się folii owv z szyby samochodowej? Czy folia nie będzie się rozrywała w miejscu perforacji?
Folię OWV można łatwo odkleić w 2 sytuacjach. Podczas mrozu, gdy klej traci swoje właściwości lub po podgrzaniu gdy klej staje się płynny. Stara folia może się rozdzierać przy próbie zdejmowania – gdy tak się dzieje zalecamy wspomóc się suszarką do włosów lub opalarką.

3) Po co tak właściwie są te otwory w folii owv?
Otwory nie tylko działają jak filtr pozwalający widzieć tylko z jednej strony. Mają one też ogromną zaletę do początkujących „oklejaczy”
W przypadku folii z dziurkami nie występują bąble powietrzne lub wodne. Dodatkowo jeśli pod zwykłą folię dostanie się tzw. paproch to jest on brzydko widoczny. W przypadku folii owv paproch nie rzuca się w oczy :)

4) Czy folia owv nie zniszczy się, jeśli do wyczyszczenia tylnej szyby pojazdu użyję szorstkiej strony gąbki?
Folie owv można zabezpieczyć dodatkowym laminatem, jednak i on z czasem ulegnie uszkodzeniu. Nie zaleca się a nawet nie wolno używać do mycia szorstkich przedmiotów. Lepiej też nie stosować wycieraczki samochodowej – uszkodzi ona nadruk.

5) Co się może stać, jeśli folia owv będzie przemoczona?
Fizycznie folii z nadrukiem nic nie grozi. Jedynym efektem może być zaklejenie otworów przez krople wody, co do momentu wyschnięcia uczyni folię nieprzejrzystą z obydwu stron.

6) Czy folia owv jest lepszym rozwiązaniem do oklejania szyb niż standardowa folia?
Jest innym rozwiązaniem. Ani lepszym ani gorszym. Rodzaj folii dobiera się w zależności od potrzeb klienta. Na pewno jest to folia dużo łatwiejsza w aplikacji niż tradycyjna folia bez dziurek.

7) Folie perforowane okrywowe (służąca do okrywania roślin) są według mnie trochę za drogie... Czy folia owv może zastąpić taką folię?
Raczej nie zalecam takiego zastosowania. Nie są to folie, które mogą mieć kontakt z żywnością. W dodatku klej może wejść w nieprzewidziane reakcje chemiczne z roślinami.  

8) Czy w perforacji folii może zbierać się kurz? Czy da się temu zapobiec?
Jak wszystko co nie jest gładką powierzchnią może zbierać kurz. Jednak przy typowym zastosowaniu zewnętrznym nie należy się tego obawiać, bo deszcz lub myjnia samochodowa skutecznie ten kurz wypłuczą :)

9) Czy folia owv zostawia klej po ściągnięciu?
Zależy od temperatury i techniki odklejania folii oraz od wieku kleju. Klej jest łatwy do usunięcia za pomocą podstawowych rozpuszczalników (benzyna, spitus a nawet amoniak w płynie do mycia szyb)

10) Czy folia owv spełnia funkcję antywłamaniową (np. jeśli ktoś będzie próbował roztrzaskać szybę, na której jest taka folia, to czy szyba pęknie
Folia nie jest folią antywłamaniową i mimo że w przypadku zbicia szyby utrzyma ją w jednej bryle to przy kolejnym „ataku” podda się i zostanie rozerwana.
Folie antywałamaniowe są również w naszej ofercie – prosimy o kontakt z personelem drukarni.  
FOLIA OWV NA SZYBĘ SAMOCHODOWĄ

Folia One Way Vision (potocznie nazywana również folią dziurkowaną lub perforowaną) to folia samoprzylepna, stosowana do oklejania transparentnych powierzchni, takich jak m. in. szyby pojazdów.
Wydaje się dosyć specyficzna, ale za to skuteczna - oklejone samochody zazwyczaj zwracają uwagę potencjalnych klientów. Najprościej rzecz ujmując, jest to "jeżdżąca reklama" :)
Spotykana nie tylko jako nośnik reklamy na samochody, lecz również coraz częściej możemy zauważyć folię OWV na środkach komunikacji miejskiej (szyby autobusowe)
Mimo naklejenia na szybę, nie utrudnia widoczności, ponieważ jest folią perforowaną. Na dodatek, jak jej nazwa wskazuje, posiada "widoczność z jednej strony", co w skrócie oznacza to, że nadruk widoczny jest dla osób znajdujących się na zewnątrz pojazdu, tymczasem pasażerowie mają możliwość dokonywania swobodnej obserwacji otoczenia od wewnątrz.

Ogromną zaletą folii dziurkowanej OWV jest prostota klejenia. Nawet osoba bez doświadczenia poradzi sobie z aplikacją na szybie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o folii OWV, którą oferujemy, sprawdź naszą ofertę w sklepie online

Multi-Drukarnia Waikiki.pl
Bytom, tel. 531 033 180, Piekary Śl. tel. 791 717 112


Multi-Drukarnia Waikiki.pl
Bytom, tel. 531 033 180, Piekary Śl. tel. 791 717 112


Wróć do spisu treści